TANSSITUT TANSSIT KEVÄT 2020

4) Stomp Down, Jose Miguel Belloque Vane ja Sebastian Holtland

https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/stomp-down-ID138611.aspx

3) California Blue, Jean Bridgeman https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/california-blue-ID61678.aspx

2) Maurin pyytämä tanssi

1)Night Tango Ez, Heidi Cronje https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/night-tango-ez-ID138586.aspx

TANSSITUT TANSSIT SYKSY 2019

Seuraavien tanssien lisäksi toivekertauksia.

Train Swing, Niels Poulsen https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/train-swing-ID135053.aspx

Senorita La-La-La, Julia Wetzel https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/senorita-lalala-ID134501.aspx  

Thank You, Maggie Gallagher https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/thank-you-ID77505.aspx

The Koi Boys https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/the-koi-boys-ID135996.aspx 

Rocket To The Sun, Maddison Glover https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/rocket-to-the-sun-ID92079.aspx

Bonaparte’s Retreat, Maddison Glover https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/bonapartes-retreat-ID134573.aspx

TANSSITUT TANSSIT KEVÄT 2019

Angel Two-step, k. Max Perry https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/angel-twostep-ID64883.aspx

Stitch It Up, Robbie McGowan Hickie  https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/stitch-it-up-ID40673.aspx

Whiskey Bridges, Maddison Glover  https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/whiskey-bridges-ID123919.aspx

Starlight, Kate Sala ja Robbie McGowan Hickie

https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/starlight-ID130514.aspx 

Por Ti Sere, Jo Thompson

https://www.co

pperknob.co.uk/stepsheets/por-ti-sere-4-u-i-will-be-ID34751.aspx

Remember Us This Way, k. Alison Johnstone & Daniel Trepat

https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/remember-us-this-way-ID129889.aspx

TANSSITUT TANSSIT SYKSY 2018

Ramona, Jos Slijpen  https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/ramona-ID35338.aspx 

Groovy Love, Fred Whitehouse, Daniel Trepat,Jonas Dahlgren   https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/groovy-love-ID127139.aspx 

All I Am Is You, , Julia Wetzel  https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/all-i-am-is-you-ID127541.aspx    

Sleepwalk with me, Fred Whitehouse   https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/sleepwalk-with-me-ID128308.aspx  

Candyman, Tina Argyle  https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/candyman-ID61103.aspx   

Chantaje, Gary O’Reilly & Maggie Gallagher https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/chantaje-ID115092.aspx 

Islands In The Stream,  Karen Jones

https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/islands-in-the-stream-ID49826.aspx 

Mamma Mia! Why Me?, Lee Hamilton

https://www.copperknob.co.uk/stepsheets/mamma-mia-why-me-ID127061.aspx  

TANSSITUT TANSSIT KEVÄT 2018

Toiveiden kurssi + myöhemmin jotain uutta:

The Beat Goes on(kooste v. 2016)

Badda Boom Badda Bang, Karen Hunn  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/badda-boom-badda-bang-ID70826.aspx

Love Bug, Tripple xXx  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/love-bug-ID29140.aspx

Break Away(kts syksy 2017)

Crazy Foot Mambo, Paul McAdam  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/crazy-foot-mambo-ID74608.aspx

Wonderful, Paul McAdam, http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/wonderful-ID75173.aspx

Loclin’s Bar /kts kooste 2016)

Roman Guitar, Malou Bugarin  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/roman-guitar-tango-ID86069.aspx

Tango Cha, Jo Thompson   https://www.youtube.com/watch?v=18g_qiI0YfU 

Kiss Me a Lot,  k. Tina Chen Sue-Huel http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/kiss-me-a-lot-ID122477.aspx  

Echame La Culpa, k. Jef Camps & Roy Verdonk https://www.youtube.com/watch?v=apFWpdSMe5k

Jo ‘N’ Jo’s Tango, k. Jo ja Jo Thompson  https://www.youtube.com/watch?v=gex30QfHOn0 

Banana Peel, k. Kim Ray  https://www.youtube.com/watch?v=1kfVlYmmI6I

TANSSITUT TANSSIT KEVÄT 2017

Cherokee Boogie, Chris Kumre  https://www.youtube.com/watch?v=vXjAlcDlaf0

Midnight Waltz, Jo Thompson  https://www.youtube.com/watch?v=ryC8niYICLk

In Love with You, Kirsi-Marja Vinberg  https://aurinkorytmi.com/inlovewithyou/

Running Bear, Neil Hale https://www.youtube.com/watch?v=6Xu05fV1twY

Tango with Me Darling, Rob Fowler & Daniel Whittaker  https://www.youtube.com/watch?v=PqAM-CdNRi8

Living like that, Max Perry http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/living-like-that-ID28554.aspx

Graceland, Jenny Rocket http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/graceland-ID52888.aspx

Forever Cool, Jo Thompson  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/forever-cool-ID91189.aspx

Shanghaijaa, Kirsi-Marja Vinberg https://aurinkorytmi.com/shanghaijaa/

Echoes of Love, Maggie Gallagher http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/echoes-of-love-ID114969.aspx

SYKSY 2017:

Watching You, Margaret Swift https://www.youtube.com/watch?v=K9GZ3LqzBDc

Delilah, Ria Vos https://www.youtube.com/watch?v=OCEQi_OtiCs

1000 years or More, Martin Richie https://www.youtube.com/watch?v=jGxCbhINrY4

A Beautiful Maria of My Soul https://aurinkorytmi.com/a-beautiful-maria-of-my-soul/

Toive: Despacito, Lars Kulf https://www.youtube.com/watch?v=kitCXNCINXA

Where We’ve Been, Lana Harvey Wilson http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/where-weve-been-ID46256.aspx

Break Away, Max Perry  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/break-away-ID61760.aspx

Lumivalkoinen, Kirsi-Marja Vinberg  https://aurinkorytmi.com/lumivalkoinen/

TANSSITUT TANSSIT VUONNA 2016(kooste)

Kooste:

Quiero Cha Cha, k. Kenny Teh   https://www.youtube.com/watch?v=cyLzD19nWck

Locklin´s Bar, k. Maggie Gallagher  https://www.youtube.com/watch?v=7IoyMhUPpL0 

Rock & Roll King, k. Rachael McEnaney  https://www.youtube.com/watch?v=hBhNgIAi_RI

FEEL, k. Scott Blevins http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/feel-ID76597.aspx 

Happy Feet, Kirsi-Marja Vinberg  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/happy-feet-ID111350.aspx 

The Beat Goes On, Jo Thompson  http://www.dancerage.net/stepsheets/The%20Beat%20Goes%20On.pdf 

Stroll Along Cha Cha, k. Rodeo Cowboys https://www.youtube.com/watch?v=FTAPuQ9Wfvc

Blue Spanish Eyes, k. Juliet Lam  https://www.youtube.com/watch?v=Z6vk8ZgSNTs

Corazon Diamante, k. Roy Verdonk, Maggie Gallagher & Gary O’Reilly  https://www.youtube.com/watch?v=9ovjPOMd25s

Tango La Cumparsita, Kirsi-Marja Vinberg  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/tango-la-cumparsita-ID42131.aspx

A Little Bit of Mambo, k. Jenifer Wolf  https://www.youtube.com/watch?v=4vy6Ue89aQA

TANSSITUT TANSSIT KEVÄT 2015

Kauniaisten kansalaisopisto, Petra:

1. krt: Oyeme, William Sevone https://www.youtube.com/watch?v=89E5KyNjvxU 

2. krt: kertauskerta

3. krt: Oyeme, Il Torre http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/oyeme-ID33998.aspx

4. krt: kertausta

5. krt: Mosquito Boogie, k. Michael Barr, Johanna Barnes, Cato Larsen, Jo and John Kinser & Ivonne Verhagen  https://www.youtube.com/watch?v=ajvfap3W_hc

6.krt: Sunshine and Whiskey, Rob Fowler https://www.youtube.com/watch?v=BP4tIWY7xq4 

7. krt: kertaus

8.krt: My Way, Maggie Gallagherhttp://www.copperknob.co.uk/stepsheets/my-way-ID31769.aspx 

9. krt: Baptized in Beer, Max Perry

http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/baptized-in-beer-ID64119.aspx

10.krt: Because of You, k. Jodie Lavinia Cope

http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/because-of-you-ID86829.aspx

11. krt: Love Bug, tripple XX

https://www.youtube.com/watch?v=hOwDvJTK3Sw 

12. krt: kertaus

Sipoon kansalaisopisto:

1. krt: Break Away, Max Perry

http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/break-away-ID61760.aspx

2.krt: Oyeme, k. William Sevone https://www.youtube.com/watch?v=89E5KyNjvxU 

3. krt: Dream Lover, Daniel Whittaker https://www.youtube.com/watch?v=6DebU7l9-VU

4. krt: Raggle Taggle Gypsy O, Maggie Gallagher https://www.youtube.com/watch?v=JxgwF7InPWc

5. krt. kertaus

6. krt: kertaus

7. krt: Tyttö Tuollainen 2, Kirsi-Marja Vinberg

1000 years or more, Martin Richie https://www.youtube.com/watch?v=grWA8XvkBY4

Sunshine and Whiskey, Rob Fowlerhttps://www.youtube.com/watch?v=BP4tIWY7xq4 

8. krt kertaus

9. krt: Oyeme, Il Torre  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/oyeme-ID33998.aspx

10. krt Baptized in Beer, Max Perry

http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/baptized-in-beer-ID64119.aspx

11. krt: Irish Stew, Lois Lightfoot https://www.youtube.com/watch?v=Chl9NdXgqBw

12. krt kertaus

TANSSITUT TANSSIT SYKSY 2014

9. krt: Baptized in Beer, Max Perry http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/baptized-in-beer- 2014

Kauniaisten kansalaisopisto, Nuorisotalo:

Line dance  jatko 2:

13.9.2014 Dream Lover, k. Daniel Whittaker http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/dream-lover-ID94379.aspx     ja     https://www.youtube.com/watch?v=pBLLb7BOnKQ

20.9.2014 Such A Fool, Niels Poulsen  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/such-a-fool-ID98623.aspx

27.9.2014 Raggle Taggle Gypsy O, k. Maggie Gallagher http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/raggle-taggle-gypsy-o-ID97711.aspx

4.10.2014 kertaus

11.10.2014 White Nights, Alison Biggs ja Peter Metelnic  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/white-nights-ID98424.aspx

18.10.2014 Wonderfull, k. Paul McAdam  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/wonderful-ID75173.aspx

25.10.2014 Por Ti Sere, Jo Thompson  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/por-ti-sere-4-u-i-will-be-ID34751.aspx

Just Add Moonlight, k. Maggie Gallagher http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/just-add-moonlight-ID97964.aspx

1.11.2014 kertaus

8.11.2014 I´m Only Human, k. Maggie Gallagher http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/im-only-human-ID97133.aspx

15.11.2014 Sensitive Kind, k. Kirsi-Marja Vinberg https://aurinkorytmi.com/2014/11/13/sensitive-kind/

22.11. 2014 ja 29.11.2014 kertaus

SIPOON KANSALAISOPISTO

Putting On the Riz, k. Jo Thompson  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/puttin-on-the-ritz-ID35097.aspx

Simply Mambo, k. Val Myers ja Deana Randle  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/simply-mambo-ID38616.aspx    ja   https://www.youtube.com/watch?v=1c8Bci8cpsg

Such A Fool, Niels Poulsen  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/such-a-fool-ID98623.aspx

Lemon Tree, Kim Ray   http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/the-lemon-tree-ID27607.aspx

Cha Cha One, Sho Botham   http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/cha-cha-one-ID60610.aspx

Just Add Moonlight, Maggie Gallagher  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/just-add-moonlight-ID97964.aspx

Por Ti Sere, Jo Thompson  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/por-ti-sere-4-u-i-will-be-ID34751.aspx

Quando when Quando, Vera Fisher ja Teresa Lawrence  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/quando-when-quando-ID35110.aspx

Rita´s Waltz, Jo Thompson  http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/ritas-waltz-ID36184.aspx

Näiden lisäksi omia tansseja: Something Stupid; You Go To My Head; Thrill Is Back;

TANSSITUT TANSSIT KEVÄT 2014

Kauniaisten kansalaisopisto, Nuorisotalo:

Line dance, jatko 2:

18.1.2014
Forever Cool, k. Jo Thompson    http://www.youtube.com/watch?v=yeEcWf4U1iI
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/forever-cool-ID91189.aspx

A Kiss 4 Me, Norman Gifford     http://www.youtube.com/watch?v=0Usl3rAegRQ
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/a-kiss-4-me-ID91202.aspx

25.1.2014
Midnight Waltz, Jo Thompson     http://www.youtube.com/watch?v=ryC8niYICLk
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/midnight-waltz-ID71690.aspx

1.2.2014
High Cotton, Niels Poulsen              http://www.youtube.com/watch?v=bO2LA-6-qD8
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/high-cotton-ID95795.aspx

8.2.2014 kertausta

15.2.2014
Hit the Road Jack, Alison biggs & Peter Metelnick
http://www.youtube.com/watch?v=GuPFWiSoVZc
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/hit-the-road-jack-ID95680.aspx

1.3.2014
It´s Wonderful, Kirsi-Marja Vinberg

8.3.2014
Sultry, Rob Fowler      http://www.youtube.com/watch?v=ihuCqG9mOfk
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/sultry-ID95105.aspx

15.3.2014 kertausta

22.3.2014
Boogie Wonderland, Kirsi-Marja Vinberg

29.3.2014
Lukey, Hayley Wheatley  http://www.youtube.com/watch?v=Bvx-uh4RORE
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/lukey-ID96038.aspx

5.4.2014
Shake, Rattle & Roll, Kim Swan

26.4.2014
kertaus:)

Line dance, jatko 1:
18.1.2014
Forever Cool, Jo Thompson               http://www.youtube.com/watch?v=oLFnEC5uRFc
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/forever-cool-ID91189.aspx

25.1.2014
I´ve Got a Feeling For You, Marie Sorensen
http://www.youtube.com/watch?v=dDChzVbeqhM

1.2.2014
Big Girl´s Boogie, Mavis Broom          http://www.youtube.com/watch?v=ouJlKDtzq0w
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/big-girls-boogie-ID63170.aspx

8.2.2014 kertausta

15.2.2014
Strangers In The Night, Kirsi-Marja Vinberg
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/strangers-in-the-night-ID76570.aspx

1.3.2014
Boom, Kirsi-Marja Vinberg

8.3.2014
Syyskuun Taika, Kirsi-Marja Vinberg

15.3.2014
kertausta

22.3.2014
Midnight Waltz, Jo Thompson     http://www.youtube.com/watch?v=ryC8niYICLk
lakana:http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/midnight-waltz-ID71690.aspx

29.3.2014
Shake, Rattle & Roll, Kim Swan

5.4.2014
X-story, Kirsi-Marja Vinberg

Sipoon kansalaisopisto, line dance jatkokurssi:

14.1.2014

Forever Cool, k. Jo Thompson    http://www.youtube.com/watch?v=yeEcWf4U1iI
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/forever-cool-ID91189.aspx

A Kiss 4 Me, Norman Gifford     http://www.youtube.com/watch?v=0Usl3rAegRQ
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/a-kiss-4-me-ID91202.aspx

21.1.2014
Midnight Waltz, Jo Thompson     http://www.youtube.com/watch?v=ryC8niYICLk
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/midnight-waltz-ID71690.aspx

28.1.2014
High Cotton, Niels Poulsen              http://www.youtube.com/watch?v=bO2LA-6-qD8
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/high-cotton-ID95795.aspx

4.2.2014
kertausta

11.2.2014
tekniikkaa ja kertausta

25.2.2014
Hit the Road Jack, Alison biggs & Peter Metelnick
http://www.youtube.com/watch?v=GuPFWiSoVZc
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/hit-the-road-jack-ID95680.aspx

4.3.2014
It´s Wonderful, Kirsi-Marja Vinberg

11.3.2014

Sultry, Rob Fowler      http://www.youtube.com/watch?v=ihuCqG9mOfk
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/sultry-ID95105.aspx

18.3.2014
kertaus

25.3.2014
Boogie Wonderland, Kirsi-Marja Vinberg

1.4.2014
Lukey, Hayley Wheatley  http://www.youtube.com/watch?v=Bvx-uh4RORE
lakana: http://www.copperknob.co.uk/stepsheets/lukey-ID96038.aspx

15.4.2014
Beautiful Maria of My Soul, Kirsi-Marja Vinberg